top of page

Designer Patricia Michaels to kick off free summer artist presentation series

From Taos News | Staff Report | Saturday, June 2, 2018The Couse-Sharp Historic Site's inaugural First Saturday Open House is planned Saturday (June 2) from 3-5 p.m. At 3:30 p.m., Taos Pueblo designer Patricia Michaels will present a talk and brief fashion show next to the site's Luna Chapel at 146 Kit Carson Road.


Models will show some of Michaels' fashion work, and she will speak about her design process and inspirations, including the Taos Society of Artists, according to a Couse-Sharp Historic Site press release from program manager Regina Scherffius.


"Gazing as a child at the paintings of the Taos Society of Artists expanded my worldview and inspired a higher range of appreciation for art and my Native heritage," Michaels said in a prepared statement.


2 comentários


Gabile Sohbet Ve Cinsel Sohbet Uygulaması.


Yeni insanlarla tanışmak ve bağlantılar kurmak her zaman insan deneyiminin temel bir yönü olmuştur. Son yıllarda dijital ortam, bu temel faaliyeti dönüştürerek yenilikçi platformlar ve dünya çapındaki diğer kişilerle bağlantı kurma fırsatları sunuyor.https://www.gevezeyeri.com/cinselsohbet.html


Yabancılarla çevrimiçi gabile sohbetlere katılmak yalnızca sıradan sohbetler veya vakit öldürmekle ilgili değildir. Bu bir sanattır, bir keşif yolculuğudur ve kişinin sosyal çevresini ve kültürel anlayışını genişletmenin bir yoludur. Arkadaş bulmak, ilgi alanlarını paylaşmak veya farklı bakış açılarından öğrenmek için olsun, bu dünyayı keşfetmenin nedenleri, katılan bireyler kadar çeşitlidir.https://www.gevezeyeri.com/gabilesohbet.html


Gabile Sohbet Ve gabile chat yapmanızı kolay ve güvenli hale getiren gabile sohbet odaları sorunsuz kesintisiz arkadaşlık yeni kişilerle tanışma imkanı sağlar.


Cinsel Sohbet Ve cinsel chat yapmanızı kolay ve güvenli hale getiren cinsel…


Curtir

Olivia Oliver
Olivia Oliver
16 de nov. de 2023

Olivia Smith, a seasoned Law Dissertation writer, is a key asset at "UK Dissertation Writing" Services. With a profound understanding of UK legal intricacies, Olivia crafts meticulous and insightful dissertations. Her expertise lies in dissecting complex legal concepts, providing clarity, and presenting well-researched arguments. As an integral part of the "UK Dissertation Writing" team, Olivia consistently delivers high-quality work, ensuring clients receive comprehensive and compelling dissertations tailored to their academic needs. With a passion for legal scholarship and a commitment to excellence, Olivia Smith stands as a reliable professional in the realm of Law Dissertation writing, contributing significantly to the success of the services provided.


Curtir
bottom of page